Concert simfonic

Joi 14 decembrie 2023, ora 18:30, Centrul de Afaceri și Expoziții Bacău

Începem numărătoarea inversă a evenimentelor din acest an.

Penultimul concert din 2️⃣0️⃣2️⃣3️⃣ al Filarmonicii „Mihail Jora” Bacău va avea loc pe data de 14 decembrie, de la ora 18:30, la Centrul de Afaceri și Expoziții Bacău, avându-i ca invitați pe dirijorul Tiberiu Soare și pianista Mihaela Manea. 🎹

🎼 Programul serii cuprinde două capodopere ale repertoriului simfonic universal: Concertul nr.2 pentru pian și orchestră, aparținând lui Serghei Rachmaninov și Simfonia a IX-a ~ „Din lumea nouă”, compusă de Antonín Dvořák.

💢 Invitațiile gratuite pentru concertul din 14 decembrie vor fi disponibile de vineri (8 decembrie) la Casa de Cultură (intrarea din spate, L-V, 10:00-18:00) sau la Centrul de Afaceri și Expoziții Bacău (L-V, până în ora 14:00), respectiv înainte de începerea concertului.

Concert 14.12.2023